Úspěchy našich žáků

Angličtina jede!

Uprostřed měsíce května se 6 studentů našeho gymnázia pokusilo zvládnout mezinárodní zkoušky z anglického jazyka: FCE (Štěpánka Mikulíková z kvarty, Tereza Pavlů a Lukáš Štencl ze sexty) a někteří dokonce ještě náročnější CAE (Jakub Hladiš z kvarty, Hugo Hron a Klára Opichalová ze septimy). Po několikatýdenním čekání na výsledky si mohou konečně oddechnout. Všichni testy úspěšně zvládli!
Gratulujeme!

H. Slavíková

Hattrick ve florbale – Turnaj o pohár starosty Troubelic 2017

troubelice 2017

Poslední květnový den se konal v Troubelicích turnaj ve florbale, kde jsme v předchozích dvou letech zvítězili. I letos jsme tedy oprávněně pomýšleli na příčky nejvyšší a zisk zlatého hattricku. Naše družstvo bylo složeno jednak z výborných hráčů, kteří se věnují florbalu a lednímu hokeji, tak hráčů, kteří tento sport hrají velmi dobře rekreačně. Soupiska zahrnovala tato jména: Antonín Mikulík, Max Přikryl, Michaela Zmrzlá, Michal Mencl, Richard Král, Adam Polách, Matyáš Melovský, Matěj Přibyl, Jan Bárta, Vojta Vrzal, Pavel Fröml a Marek Kršek.
Sehráli jsme velmi dobré zápasy proti družstvům z Dlouhé Loučky, Troubelic a Libiny. Úvodní zápas s Libinou jsme prohráli o 1 gól, ale po této těsné prohře jsme již díky vynikajícím výkonům v bráně i hráčů v poli v následujících utkáních zvítězili - s Troubelicemi 7:2 a s Dlouhou Loučkou 8:1.
Sportu zdar a GYMUNU zvlášť!

Sjezd badatelů Olomouc 2017

badatel 2017I letos jsme se stali součástí badatelů v Pevnosti poznání v Olomouci. Dne 24. 5. 2017 Univerzita Palackého pořádala 11. studentskou Konferenci mladých přírodovědců, na které Markéta Bednářová a Vendula Navrátilová ze septimy za svou práci Aerofytické a subaerofytické sinice jeskyně Podkova a Rešovských vodopádů získaly jako jediné za biologii cenu vysokoškolské poroty.
Holky jste šikulky!

Jakub Salaj přeborník kraje!

salaj fo_2017Vynikající umístění v okresním kole Fyzikální olympiády, kde Josef Antes získal 5. místo a Jakub Salaj 3. místo, znamenalo pro oba postup do kola krajského. V inspirujícím prostředí Přírodovědecké fakulty UP Olomouc  se tito kvartáni utkali se svými soupeři z celého regionu 28. dubna.  
Velmi tvrdá příprava se projevila a oba se stali úspěšnými řešiteli. Pepovi chyběly  pouhé dva body k umístění na stupních vítězů, ale jeho 6. místo je i tak skvělým umístěním. Kuba  přemohl všechny své soupeře a podařilo se mu celou soutěž vyhrát! Nyní lituje, že soutěž již nemá další kolo, protože se cítí ve vrcholné formě…
Vyjadřujeme vám tímto, pánové, bezmezný obdiv a úctu, gratulujeme a děkujeme!

Archimediáda 2017

Jako poslední  se do fyzikálních soutěží zapojili naši sekundáni. Klára Kotlánová, Michaela Zmrzlá, Dalibor Očenášek a Matyáš Pik se zúčastnili okresního kola Archimediády (Fyzikální olympiády kategorie G). V soutěži, která se skládá z teoretické a praktické části, se všichni stali úspěšnými řešiteli. V první desítce jim patří hned tři místa. V praktické části soutěžící prezentují předem připravený experiment.  Dalibor velmi zaujal porotu i soutěžící svým funkčním modelem jeřábu, na němž demonstroval využití Pascalova zákona v praxi. Teoretickou část pro změnu ovládl Matyáš Pik, který získal plný počet bodů. Bohužel se mu nepovedl pokus podle jeho představ a pár ztracených bodů ho stálo vítězství v soutěži. I tak obsadil výborné 4. místo. Dalibor se umístil na 7. místě, Klára na 8. místě a Michaela na 14. místě.
Děkujeme za reprezentaci.

Fyzikální olympiáda - krajské kolo 2017

Skupina studentů z kvinty, kteří nám dělali velkou radost svými úspěchy ve fyzice na nižším gymnáziu, se v minulých dnech zúčastnila krajského kola FO. Ve velmi silné konkurenci se podařilo obstát především Markétě Opichalové  a Janu Poštulkovi. V  kategorii D obsadila Markéta výborné 13. místo a Honza potvrdil své místo v krajské  špičce vynikajícím 6. místem. V kategorii C nás reprezentoval Daniel Staník z 2.A. Také on dokázal svůj přírodovědný talent. Jako jeden z mála se stal úspěšným řešitelem a obsadil 8. místo.
Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších letech.

baner 2016

Investice do rozvoje vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

Programování do škol

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra