Hrdinové do zbraně ke králově obraně!

Majales 2018

V pátek 4. května 2018 odpoledne se konal již 17. ročník Majálesu Gymnázia Uničov a myslím, že ho právem můžeme označit jako velmi vydařený. A to nejen díky příjemnému slunečnému počasí, které přilákalo množství diváků, ale i díky ochotě, snaze a nadšení studentů vyměnit alespoň jeden den klasické školní rutiny za veselou taškařici, vyrazit do ulic a pobavit sebe i ostatní.
Studenti septimy a 3. A coby organizátoři celé akce tentokrát zvolili moto HRDINOVÉ DO ZBRANĚ KE KRÁLOVĚ OBRANĚ a do role krále získali hejtmana olomouckého kraje, pana Ladislava Oklešťka, a coby královnu, paní doktorku Aranku Konečnou. Ti se svého úkolu zhostili s naprostou profesionalitou a ukázali, že smysl pro humor a studentskou recesi jim rozhodně není cizí. Velmi si toho vážíme.
Jednotlivé třídy představovaly rozličné typy hrdinů, z nichž si královský pár vybral tři nejstatečnější, kteří se nakonec museli utkat v lítém boji s padouchy, aby svého krále a královnu vysvobodili z područí temných sil a zabránili tak chystané popravě. Nejvíce krále oslovili hrdinové z večerníčků primánků, dále pak vojáci s policisty z 2. A, a absolutními hrdiny respektive hrdinkami se staly ženy ze sexty. Některé z nich byly obzvláště atraktivní, takže jim vskutku nešlo odolat. Výběr byl ovšem velmi náročný, protože všichni studenti byli přesvědčiví: šmoulíci ze sekundy, neodolatelný James Bond se svůdnou Bond Girl z tercie, superhrdinové z gymunu v podání kvarty, nepostradatelní hasiči a doktoři z kvinty i povedená rodinka Úžasňákových z 1. A. Programem nás profesionálně provázelo dokonalé padoušské duo Anička Trávníčková a Štěpán Červený ze septimy. Právě septima spolu s 3. A stály u zrodu a následné realizace celého majálesu, za což jim náleží velké poděkování.  K vydařené atmosféře zajisté přispělo i úvodní vystoupení taneční skupiny Styl Dance, kterou vede naše bývalá studentka Jitka Přivřelová. Po předání symbolické májky zástupcům sexty a 2. A a jejich slibu o pokračování majálesové tradice, následoval poslední bod programu - společný tanec tzv. Flash mob, kdy diváci mohli pocítit obrovské nadšení všech studentů, kteří se umí spojit a dokázat, že nejen školou živ je člověk.

Na závěr bych ještě ráda poděkovala všem sponzorům, bez kterých by se náš Majáles neobešel, a to především městu Uničov mimo jiné i za velmi kvalitní a vstřícnou spolupráci. Dalšími sponzory byli SRPŠ Gymnázia Uničov, ELEKTRO Vrzal Troubelice, MUDr. A. Konečná, PAPÍRNICTVÍ Koubský, ŘEZNICTVÍ U Kupků, paní P. Vincourová a paní R. Pastorková, které upekly skvělé dorty pro vítěze, studenti gymnázia M. F. Radil, B. Stloukalová, A. Trávníčková, kteří zajistili sladké občerstvení pro dechovku a krále s královnou. Rovněž děkuji i všem studentům gymnázia, kteří svými těžce vydobytými korunkami také přispěli do společné kasičky.

Mgr. Světlana Kropáčová

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra