Aktivity školy

Beseda o Antarktidě 2019

antarktida

Věděli jste, že na Antarktidě žijí Češi? My už to víme. Dozvěděli jsme se to od Ing. Pavla Kaplera mezi 16. a 18. lednem. Zjistili jsme díky němu, že na ostrově Jamese Rosse tam někde daleko na jihu se krčí česká vědecká stanice Johana Gregora Mendela, na které čeští vědci stráví každoročně pár letních měsíců – tedy, v našem případě zimních. Pan Kapler, který působí na geologickém ústavu přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně a 8 let byl vedoucím české antarktické expedice, nám s pomocí fotografií promítaných na projektoru poreferoval o tom, jak to na nejjižnějším kontinentu vlastně chodí. Během hodiny a půl přednášky spojené s diskuzí jsme se dozvěděli mnohé o tom, co tam vědci dělají, co na ně na každém rohu číhá, kteří z tamních zvířecích obyvatel jsou naopak přátelští a co pro Antarktidu znamená globální oteplování a znečišťování moří. Došlo i na několik vtipně vyprávěných historek, které opravdu nemohly vzniknout nikde jinde než v zemi ledu a sněhu. Rozhodně jsme teď o spoustu zajímavostí bohatší. Děkujeme za skvělou příležitost!

Štěpánka Mikulíková, VI

Maturitní ples 2019

 

Ježíškova vnoučata 2018

Ježíškova vnoučata 2018

Jednoho dne nám náš spolužák Richard Gogolka navrhl, jestli bychom se nechtěli zúčastnit projektu Ježíškova vnoučata. Všichni jsme s jeho nápadem souhlasili. A tak naše třída – tercie - vyhlásila  celoškolní sbírkovou akci ve prospěch Domova seniorů v Dolní Sukolomi. Akce vyvrcholila v Den otevřených dveří naší školy. To odpoledne dne 10. 12. se na našem prodejním stánku objevila kasička, do které mohli všichni, kteří ten den navštívili naši školu, vložit peněžitý obnos podle svého uvážení.
Ve dnech 17. – 19. prosince jsme oslovili všechny spolužáky a učitele s prosbou o jakýkoli příspěvek do naší kasičky. A opět jsme byli úspěšní. Za shromážděné peníze jsme ve spolupráci s Ríšovou maminkou, která nám pomohla se do projektu zapojit, nakoupili dárky (tím největším byly zvlhčovače vzduchu), vyrobili s paní profesorkou Žváčkovou přáníčka a spolu s naší třídní paní profesorkou Ivetou Novotnou jsme vše osobně předali obyvatelům domova 20. prosince 2018.
V Domově seniorů jsme s našimi staršími spoluobčany strávili pěkné chvíle. Podívali jsme se, jak se jim v domově žije, a zaposlouchali se do jejich vzpomínek na dětství a mládí. Jejich zážitky, třeba z období druhé světové války, byly velmi zajímavé. Z návštěvy jsme si odnesli příjemný pocit, že jsme potěšili stařenky a stařečky, kteří nemohou bydlet ve svých vlastních domovech a většina z nich stráví Štědrý den společně v Domově důchodců v Dolní Sukolomi. Děkujeme všem, kteří se společně s námi rozhodli stát se Ježíškovými vnoučaty, a splnit tak alespoň některým lidem v domově jejich vánoční přání.

Emma Růčková, tercie

Adventní koncert 2018

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra