Dobré odpoledne, dnes je pondělí 29.5.2023, dnes má svátek Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

MAJÁLES 2023 GYMNÁZIA UNIČOV - ZPÁTKY DO MINULOSTI

kral 2023

Páteční odpoledne 5. května bylo opět po roce vyplněno Majálesem Gymnázia Uničov, tentokrát již po jednadvacáté. Myslím, že ho právem můžeme označit jako velmi vydařený. A to nejen díky příjemnému slunečnému počasí, které přilákalo množství diváků, ale i díky ochotě, snaze a nadšení studentů vyměnit alespoň jeden den klasické školní rutiny za veselou taškařici, vyrazit do ulic a pobavit sebe i ostatní.
Studenti septimy a 3. A coby organizátoři celé akce tentokrát zvolili motto ZPÁTKY DO MINULOSTI. Bez problémů se vžili do role vědců, kterým se podařilo vyrobit stroj času, aby se tak mohli vrátit do doby dávno minulé a prozkoumat, jak to vlastně všechno tenkrát bylo. Jako krále nominovali učitele gymnázia Jana Jelínka a do role královny jeho kolegyni Elišku Vašíčkovou, kteří se svého úkolu zhostili s naprostou profesionalitou. Vzhledem k absenci kočáru hrdinně usedli na bujné oře a ukázali, že smysl pro humor a studentskou recesi jim rozhodně není cizí, čehož si velmi vážíme.

ODZVONĚNO...

Oktaváni a čtvrťáci jsou v cílové rovince svého středoškolského studia. Tento týden absolvují písemné didaktické testy a za dva týdny je čekají závěrečné ústní zkoušky. Držíme jim palce a přejeme, aby jim v cíli bylo stejně veselo jako minulý týden při posledním zvonění...

MAJÁLES GYMNÁZIA UNIČOV 2023

majales 2023

Blíží se květen, s ním májové oslavy a my opět zveme širokou veřejnost na náš tradiční majáles, který letos oslaví již 21 let svého trvání. Průvod masek spolu s nepostradatelnou uničovskou dechovkou a koňským spřežením vychází od gymnázia v pátek 5. května v 15:30 po již známé trase ulicí Dukelskou, Plzeňskou a dále Medelskou bránou na náměstí, kde od 16:00 vystoupí všichni studenti ve svém programu. Moderátoři a taneční skupina Jitky Přivřelové Styl Dance vás budou bavit již od 15:30. K majálesové atmosféře jistě přispěje i občerstvení pana Matouška a po příchodu průvodu také projížďky pro děti na konících.
Letos se studenti septimy a 3. ročníku dohodli na tématu ZPÁTKY DO MINULOSTI, takže se všichni spolu přeneseme do vzdálené i nedávné historie. Prostřednictvím stroje času a jednotlivých tříd se dostaneme až do pravěku, antického Řecka a Říma, cestou se zastavíme v Japonsku a připomeneme si i objevení Ameriky. Samozřejmě neopomeneme ani naši českou vlast. Ženy se nám vzbouří proti mužům v Dívčí válce, poté se přesuneme do minulého století a zavzpomínáme na léta dvacátá, šedesátá až osmdesátá i dobu těsně porevoluční. Král s královnou, učitel gymnázia Jan Jelínek a sličná učitelka gymnázia Eliška Vašíčková, osedlají své oře a s doprovodem slavných vědců ze septimy a 3.A, kterým se podařilo vytvořit onen zázračný stroj, vyrazí vstříc historickým dobrodružstvím. Královský pár pozorně shlédne a posoudí všechna období, aby se nakonec rozhodl pro tři pro ně nejlákavější a mohl sladce odměnit jejich představitele. A protože výběr těch nejlepších není nikdy lehký, všichni studenti si v mezičase zatančí společný tanec Flash mob, k němuž se samozřejmě mohou připojit i diváci.
Na závěr zhruba od 18:00 vystoupí studentská hudební skupina Kulový blesk, kterou jistě znáte mimo jiné i z adventních koncertů na náměstí.
Věříme, že Vás naším majálesem pobavíme a že nám i nadále zachováte svou přízeň.
Těší se na vás studenti gymnázia.

S. Kropáčová

GYMUN DARUJE KREV

krev 2023

Hromadného darování krve na Transfuzním oddělení olomoucké fakultní nemocnice se ve středu 12. dubna 2023 zúčastnili studenti oktávy v čele s třídním učitelem Miroslavem Komsou. Darováním nenahraditelné tekutiny tak projevili velkou solidaritu a zároveň svoji ochotu pomoci těm, kteří to potřebují.
Pro naše studenty jakožto prvodárce byla cesta od příjmu až po samotný odběr krve poměrně zdlouhavá. Všichni dárci museli projít několika nezbytnými kroky jako například odběrem vzorku krve pro rozbor nebo vstupní lékařskou prohlídkou. Teprve pak mohl každý dobrovolník přistoupit k odběru a na medicínské účely darovat přesně 470 ml svojí krve.
Všichni naši studenti včetně pana profesora odběr statečně zvládli a domů se vraceli s dobrým pocitem, jelikož darovat krev znamená darovat život.

Filip Bräuer, oktáva

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani