Úspěchy našich žáků

Úspěch v okresním kole soutěže v německém jazyce 2019

Hned při své první účasti v takové soutěži se podařilo Daniele Dorušákové z kvarty obsadit 3. místo v konkurenci ostatních soutěžících z gymnázií olomouckého okresu. Daniela prokázala své jazykové dovednosti na základě poslechu a konverzace s porotou na vybrané téma. Daniele gratulujeme a přejeme v příštím roce dosažení ještě vyšší mety. Také doufám, že tento úspěch bude dobrou motivací pro ostatní studenty ve studiu německého jazyka.

Mgr. Radim Chmelík, Ph.D.

Krajské kolo chemické olympiády kategorie A 2018

chemieO obrovský úspěch se postarala Berenika Stloukalová z oktávy, která se v pátek 7.12.2018 zúčastnila krajského kola chemické olympiády kategorie A. Berenika si skvěle poradila se složitými teoretickými i praktickými úlohami z oborů anorganiky, organiky, fyzikální chemie a biochemie a vybojovala nádherné 3. místo. Zároveň se stala jednou ze tří úspěšných řešitelů letošního krajského kola. Berenice moc gratulujeme, přejeme spoustu dalších úspěchů a doufáme, že o ní v budoucnu v souvislosti s chemií ještě uslyšíme..

Renata Opichalová

Dějepisná olympiáda 2018, školní kolo

„Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“ – takové je téma letošního ročníku dějepisné olympiády. Na uničovském gymnáziu proběhlo školní kolo 22. listopadu 2018. S pestrými soutěžními otázkami z dějin našeho i světového středověku a novověku zápolilo celkem sedm „olympioniků“ z tercie a kvarty. Jejich výsledek byl velmi potěšitelný, neboť šest z nich správně vyřešilo více než 60% zadaných úkolů a stali se tedy úspěšnými řešiteli školního kola. Palmu vítězství si odnesl kvartán František Loutocký, který bude v polovině ledna naši školu reprezentovat v okresním kole olympiády.

Skvělý úspěch ve výtvarné soutěži 2018

vv 2018

V březnu Česká národní banka ve spolupráci s MŠMT vyhlásila výtvarnou soutěž ku příležitosti 100. výročí vzniku československé koruny. Žáci a studenti soutěžili ve třech věkových kategoriích o tematické výhry – historicky první pamětní bankovku, návštěvu Státní tiskárny cenin a České mincovny nebo diskusi s autorem pamětní mince. Do soutěže přišlo celkem 213 příspěvků. My se můžeme pyšnit úžasným 2. místem v nejstarší kategorii, které se svým návrhem obsadila naše studentka Jasmína Lia Růžičková.
Vítězné návrhy budou umístěny na výstavě ČNB 100 let česko-slovenské koruny, která bude přístupná na Pražském hradě v průběhu jara 2019. Autoři všech devíti oceněných prací budou slavnostně vyhlášeni a převezmou si ocenění 31. ledna 2019 na tiskové konferenci v Císařské konírně.

Velice gratulujeme!

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra