Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.9.2021, dnes má svátek Matouš, zítra Darina.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Splněné přání

Přání, které měli vyučující českého jazyka i medailistka z okresního kola Olympiády v českém jazyce, se splnilo.
Štěpánka Mikulíková z oktávy uspěla i v krajském kole, získala skvělé 2. místo, a to znamená i postup do kola celostátního. Tímto úspěšně završí svou několikaletou účast v této soutěži, která jí přinesla 5 medailových umístění v okresním kole, 3 medailová umístění v kole krajském a možnost třikrát se setkat s nejlepšími češtináři v kole celostátním.
Štěpánce k tomuto úspěchu ze srdce blahopřejeme, děkujeme za dlouholetou vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí a úspěchů při přijímacích zkouškách na VŠ a v dalším studiu.

Za PK ČJL Mgr. Drahomíra Drlíková

Olympiáda v českém jazyce - letos online

Po úspěšném absolvování školního kola se soutěžící s nejlepšími výsledky minulý týden zúčastnily kola okresního.
Školu v něm výborně reprezentovaly Dominika Marchovská z kvarty, Hana Doubravová z kvinty, Pavla Berková a Daniela Dorušáková ze sexty a Štěpánka Mikulíková z oktávy.
Dominika Marchovská, která byla v soutěži nováčkem, obsadila ve své kategorii skvělé 4. místo.
Na pomyslnou bednu opět vystoupala Štěpánka Mikulíková, která ve vyšší věkové kategorii vybojovala se ztrátou jednoho bodu stříbro a postup do krajského kola. Štěpánka už v Olympiádě z českého jazyka excelovala po deváté, na svém kontě má skvělých pět umístění v okresním kole, dvě umístění v krajském kole a dvě umístění v kole celostátním.
Všem studentkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Štěpánce přejeme úspěšné zdolání překážky v podobě krajského kola, které by jí přineslo možnost užít si již třetí pobyt v kole celostátním.

Mgr. Drahomíra Drlíková, předsedkyně PK ČJ

pdfOČJ není olympiáda, je to životní styl!160.65 KB

Pepa Antes sedmý v republice!

V minulých týdnech jsme se dozvěděli, že náš biolog Josef Antes se svou prací s názvem Sledování vlivu rozdílné krmné dávky na růstové charakteristiky králíků v drobném chovu úspěšně bodoval v soutěži SOČ. Po vítězství v okresním i krajském kole obhajoval svou práci také na celostátní přehlídce. I zde se mu dařilo a vybojoval krásné 7. místo!
Pepovi děkujeme za reprezentaci, gratulujeme a přejeme, ať mu dupou králíci!!

Simona Gáborová zkoumá rakovinu

V letošním roce se opět konají mezinárodní stáže pořádané organizací Otevřená věda. Tato akce umožňuje mladým vědcům vyzkoušet si práci v prostředí různých vědeckých oborů.  
Naše nadějná bioložka Simona Gáborová úspěšně prošla výběrovým řízením a stala se oficiální stážistkou Otevřené vědy, a to stáže Tumor microenvironment immunology and immunotherapy vedené Dr. Lucou Vannuccim, M.D., PhD. , ředitelem českého Mikrobiologického ústavu v Praze.  Tento ústav se zabývá výzkumem rakoviny, její příčiny, tvorby a možné léčby. Simona každý měsíc navštěvuje ústav, kde se může těšit nejen práci v pravém vědeckém prostředí, ale i spolupráci s italskými či anglickými vědci. Pro naši studentku je to nová zkušenost, každopádně ale pevně věříme, že těchto nově nabytých a unikátních zkušenosti využije ve svých budoucích studií.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani