Dobré odpoledne, dnes je sobota 27.11.2021, dnes má svátek Xenie, zítra René.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Logická olympiáda 2021

logika 2021

V krajském kole Logické olympiády 2021, které proběhlo v pátek 5. listopadu v Prostějově, hájili barvy naší školy Petra Vrubelová z kvarty a Matyáš Pik ze septimy. Soutěž organizuje Mensa Česká republika ve spolupráci s Nadací The Kellner Family Foundation a se základní školou a gymnáziem Open Gate.
V Olomouckém kraji se do soutěže zapojilo 1103 žáků kategorie B, z nichž 52 postoupilo do kola krajského. Michaela v této kategorii obsadila výborné 19. místo.
V kategorii C soutěžilo více než 700 studentů středních škol a Matyáš získal vynikající 9. místo.
Studentům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

David Šebesta ve finále Eustory 2021

sebesta

Letošní maturant - a nyní již vysokoškolák - David Šebesta obdržel minulý pátek ocenění za svou práci o přeživším holocaustu Rudolfu Buxbaumovi v historické soutěži EUSTORY. Zmapování osudů pana Buxbauma, který za druhé světové války prošel terezínským ghettem, dvěma koncentračními tábory a nakonec absolvoval pochod smrti, mu přineslo celkové osmé místo.

Filmaři z gymplu mají další ocenění

uznani

Mladí filmoví tvůrci ze sexty Gymnázia Uničov - Ladislav Polách a Mikuláš Pik - získali za svůj film "Ani minutu" čestné uznání v soutěži krátkých hraných filmů "Malá šestnáctka Brno". Ocenění se dočkala i představitelka hlavní dívčí role Veronika Stránská.

ani minutu

Sextáni bodovali u publika Mladé kamery

ani minutu

Dvojice mladých filmařů Mikuláš Pik a Ladislav Polách získala o minulém víkendu ocenění na mezinárodním festivalu krátkých filmů autorů do 30 let "Mladá kamera Uničov". Za svůj hraný film "Ani minutu" obdrželi studenti sexty naší školy Cenu diváků.
Gratulujeme!

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani