Úspěchy našich žáků

Skvělý úspěch ve výtvarné soutěži 2018

vv 2018

V březnu Česká národní banka ve spolupráci s MŠMT vyhlásila výtvarnou soutěž ku příležitosti 100. výročí vzniku československé koruny. Žáci a studenti soutěžili ve třech věkových kategoriích o tematické výhry – historicky první pamětní bankovku, návštěvu Státní tiskárny cenin a České mincovny nebo diskusi s autorem pamětní mince. Do soutěže přišlo celkem 213 příspěvků. My se můžeme pyšnit úžasným 2. místem v nejstarší kategorii, které se svým návrhem obsadila naše studentka Jasmína Lia Růžičková.
Vítězné návrhy budou umístěny na výstavě ČNB 100 let česko-slovenské koruny, která bude přístupná na Pražském hradě v průběhu jara 2019. Autoři všech devíti oceněných prací budou slavnostně vyhlášeni a převezmou si ocenění 31. ledna 2019 na tiskové konferenci v Císařské konírně.

Velice gratulujeme!

České hlavičky 2018 - historický úspěch!

hlavicka

Daniel Staník a Jan Poštulka po vynikajícím 3. místě v celostátní přehlídce prací SOČ zabodovali také v prestižní soutěži České hlavičky.
Porota, jejímž členem je například známý popularizátor vědy astrofyzik RNDr. Jiří Grygar, CSc., práci našich mladých vědců ocenila. V kategorii Futurum jim v rámci celé ČR patří fantastické 2. místo! Projekt České hlavičky je odvozen od mateřského projektu Česká hlava, který je zaměřen na popularizaci vědy v České republice. Jedná se o ucelený program zaměřený na podporu nadaných studentů v technických a přírodovědných oborech, na zvýšení zájmu mladých lidí o studium těchto oborů na středních a vysokých školách a rozvíjení zájmu o tyto obory, případně i o vědeckou kariéru.
Danovi s Honzou opět gratulujeme a děkujem!

Ocenění SCIO 2018

Ocenění

Týden vědy na Jaderce 2018

Od neděle 18. 6. do pátku 22. 6. jsem byl účastníkem velice zajímavé akce určené pro středoškoláky, která nesla název Týden vědy na Jaderce. Tuto přírodovědně zaměřenou akci pořádala Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, která spadá pod ČVUT v Praze. V tomto týdnu nám bylo umožněno nahlédnout pod pokličku nejnovějším technologiím a nejrůznějším přírodním jevům, jež jsou pro obyčejné středoškoláky normálně skryty jako např. termonukleární fúze, nejmodernější lasery, radiobiologie, kvantová chemie, matematické simulace, pokročilá počítačová grafika, kvantové počítače. Během akce jsme absolvovali spoustu přednášek a exkurzí na nejrůznější vědecká pracoviště, jejichž kombinace jsme si mohli sami navolit.
Hlavní náplní však byla práce na námi zvoleném miniprojektu, který jsme mohli vybírat z celé škály nejrůznějších témat. Na jednom miniprojektu většinou spolupracovalo více lidí s podobným zájmem. Pod vedením odborného pracovníka jsme se seznámili s potřebnou teorií, kterou jsme následně aplikovali v praxi. Následně bylo našim úkolem vytvořit krátký popis našeho bádání do sborníku a zprostředkovat výsledky naší práce formou prezentace ostatním. Co se týče mého miniprojektu, tak má volba padla na Monte Carlo simulaci šíření nebezpečného viru. Byl jsem tedy seznámen se zajímavou matematickou metodou Monte Carlo, jež umožňuje řešit nejrůznější matematické problémy za pomoci generování pseudonáhodných čísel. Simulaci jsme naprogramovali v prostředí Matlab.
Tuto akci bych velice doporučil všem zájemcům o přírodní vědy, ať už jde o biologii, kde v rámci této akce můžete studovat hmyz uvězněný v jantaru, o chemii, v rámci níž si lze připravit své vlastní radiofarmakum, o informatiku, v níž si lze vytvořit vlastní algoritmus na kvantovém počítači, o matematiku, kde vám ukážou hyperkomplexní čísla, či o fyziku, kde si můžete zanalyzovat plazma z termonukleárního reaktoru, jinak řečeného tokamaku. Akce je vhodná i pro ty, co ještě nemají ve svém dalším studiu jasno a chtěli by si udělat alespoň malý obrázek o tom, jak to chodí na vysoké škole.  Týden vědy na Jaderce se pořádá každý školní rok, a to k jeho konci. Na akci je vhodné se dopředu předregistrovat a vybrat si miniprojekt.

Daniel Staník, student 3. A

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra