Dobrý večer, dnes je středa 28.9.2022, dnes má svátek Václav, zítra Michal.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

LETNÍ AKADEMIE KaSMED

medina 2022

V průběhu minulého školního roku jsem se pilně věnovala Korespondenčnímu semináři z medicíny (KaSMED), který pořádá organizace MEDCON. Celkem pět sérií úloh mi umožnilo nahlédnout do atraktivních medicínských oborů – genetiky, onkologie, neuropsychiatrie, gynekologie a endokrinologie. Záludné „case studies“ mě naučily propojovat získané znalosti a vnímat lidské tělo komplexněji. Řešení stálo hodně úsilí a času, ale ta radost, když správně určíte diagnózu a navrhnete postup léčby, je k nezaplacení. Dostala jsem se mezi nejúspěšnější řešitele semináře a dostala jsem možnost zúčastnit se Letní akademie v rekreačním středisku ve slovenském Telgártu. Čekal na nás nezapomenutelný týden plný medicíny. Nejkrásnějším zážitkem pro mě byl praktický workshop s názvem Listening Is Not Hearing, vedený profesory z Yale University, kteří nás naučili základy stetoskopování na základě rytmických variací a hudebních ukázek. Člověk se tak nenásilným způsobem naučí rozlišovat fyziologické a patologické srdeční ozvy, poslouchat dýchání nebo peristaltiku. V programu nechyběly ani praktické kurzy první pomoci a workshopy z neurologie, traumatologie, dermatologie, imunologie a syntetické biologie. Naučili jsme se také základy chirurgického šití, extrahovali jsme vlastní DNA a provedli LAMP (Loop-Mediated Isothermal Amplification) test na SARSCoV-2. Jsem vděčná, že jsem poznala spoustu zajímavých lidí se stejnými zájmy a ambicemi a že jsem mohla být součástí Letní akademie.

Daniela Dorušáková, oktáva Gymnázia Uničov

HOKEJOVÝ BRONZ S UNIČOVSKOU ÚČASTÍ

hokej 2022

Famózní úspěch českých hokejistek v podobě bronzových medailí z mistrovství světa má pro naši školu obzvláštní význam. Mezi reprezentantkami je i absolventka uničovského gymnázia Vendula Přibylová, která se na výsledku finálového utkání podílela vstřelením jednoho ze čtyř českých gólů.
Gratulujeme!

ŠACHISTÉ Z TERCIE PŘIVEZLI 5. MÍSTO Z KRAJSKÉHO PŘEBORU V OLOMOUCI

Tým ve složení Dominik Smyčka, Bronislav Filip, Jakub Doležel a Radim Kyselý soutěžil ve čtvrtek 16. června se svými vrstevníky v kategorii C (žáci 7.-9. tříd).
V týmové soutěži jsme se do první desítky neprobojovali, ale Jakubu Doleželovi se podařilo získat skvělé 5. místo mezi jednotlivci. (A nebýt krátkého zaváhání v téměř jasně vyhrané předposlední partii, mohli jsme dovézt i medaili.) Výsledek je o to cennější, když vezmeme v úvahu, že se Jakub začal šachům vážněji věnovat teprve na začátku tohoto školního roku!

Gratulujeme!

GYMUN OPĚT VE FINÁLE SOČ

V minulých týdnech jsme vás informovali o úspěších naší septimánky Daniely Dorušákové, která získala 2. místo v okresním kole a poté zvítězila v krajském kole Středoškolské odborné činnosti. Tím se kvalifikovala do finále, tedy celostátního kola, které proběhlo v Kutné Hoře ve dnech 10.-12. června 2022. A i odtud přišla výborná zpráva: Daniela se svou prací Lidský čárový kód aneb Historie vepsaná do zubní skloviny obsadila skvělé 7. místo v oboru biologie.

Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani