Lípa svobody 2018

olomoucky-krajSté výročí vzniku samostatného Československa si studenti uničovského gymnázia připomněli podobně jako lidé v desítkách dalších míst naší země – zasazením lípy svobody, která bude trvalou připomínkou sounáležitosti naší dnešní vlasti s předešlým společným státem Čechů a Slováků.
Lípa byla zasazena v areálu školy, v místech, kde bude v příštích letech postupně vznikat školní zahrada s venkovní učebnou. Slavnostní akt proběhl 2. listopadu za účasti starosty města Uničova Radka Vincoura a ředitele školy Romana Riedla. Právě jim připadla čestná povinnost přihodit ke kořenům mladého stromku první lopaty hlíny. K sázení se pak připojili i studenti a jejich učitelé a každý tak svou symbolickou troškou přispěl k uvedení lípy do nového života. Součástí slavnosti bylo také doprovodné hudební vystoupení studentů.
Výsadba lípy byla financována z Programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji, jímž odbor školství, mládeže a sportu krajského úřadu podpořil školní projekt „Zahájení obnovy školní zahrady s EVVO tematikou“. Příspěvek ve výši 15 000 Kč byl použit na zhotovení plastových krytů na špalky stromů, nákup lípy srdčité a zahradního materiálu k výsadbě lípy.

 

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra