Ježíškova vnoučata 2018

Ježíškova vnoučata 2018

Jednoho dne nám náš spolužák Richard Gogolka navrhl, jestli bychom se nechtěli zúčastnit projektu Ježíškova vnoučata. Všichni jsme s jeho nápadem souhlasili. A tak naše třída – tercie - vyhlásila  celoškolní sbírkovou akci ve prospěch Domova seniorů v Dolní Sukolomi. Akce vyvrcholila v Den otevřených dveří naší školy. To odpoledne dne 10. 12. se na našem prodejním stánku objevila kasička, do které mohli všichni, kteří ten den navštívili naši školu, vložit peněžitý obnos podle svého uvážení.
Ve dnech 17. – 19. prosince jsme oslovili všechny spolužáky a učitele s prosbou o jakýkoli příspěvek do naší kasičky. A opět jsme byli úspěšní. Za shromážděné peníze jsme ve spolupráci s Ríšovou maminkou, která nám pomohla se do projektu zapojit, nakoupili dárky (tím největším byly zvlhčovače vzduchu), vyrobili s paní profesorkou Žváčkovou přáníčka a spolu s naší třídní paní profesorkou Ivetou Novotnou jsme vše osobně předali obyvatelům domova 20. prosince 2018.
V Domově seniorů jsme s našimi staršími spoluobčany strávili pěkné chvíle. Podívali jsme se, jak se jim v domově žije, a zaposlouchali se do jejich vzpomínek na dětství a mládí. Jejich zážitky, třeba z období druhé světové války, byly velmi zajímavé. Z návštěvy jsme si odnesli příjemný pocit, že jsme potěšili stařenky a stařečky, kteří nemohou bydlet ve svých vlastních domovech a většina z nich stráví Štědrý den společně v Domově důchodců v Dolní Sukolomi. Děkujeme všem, kteří se společně s námi rozhodli stát se Ježíškovými vnoučaty, a splnit tak alespoň některým lidem v domově jejich vánoční přání.

Emma Růčková, tercie