Mokrá Praha 2019

4a

2. října 2019 navštívila naše třída 4.A Prahu.
Počasí nám sice nepřálo, ale my jsme mu nedovolili, aby nám výlet překazilo. Navštívili jsme téměř všechna památná místa Prahy, včetně Pražského hradu, Národního divadla, Vyšehradu, Židovského muzea, Staroměstského a Václavského náměstí a mnoha dalších… Nedílnou součástí programu byl samozřejmě i Karlův most, s jehož historií jsme se seznámili v Muzeu Karlova mostu. Zastavili jsme se i ve Werichově vile, kde jsme měli možnost prohlédnout si expozici a zároveň se i ohřát v útulné kavárně.
Před nepřejícným počasím jsme se ve středeční a čtvrteční podvečer schovali v divadle ABC a v Činoherním klubu. První večer jsme zhlédli představení Pan Kaplan má třídu rád. I přestože je hra proslulá svým jedinečným humorem, více si nás získala moderní činohra K.Š.E.F.T. Na hře ze současnosti jsme ocenili především to, jak autor dokázal skloubit vážné téma s humorem. Doporučujeme!
Největším zážitkem pro nás byla nejspíše plavba lodí, jež je věrnou kopií plavidel z 19. století, po Vltavě, v jejímž rámci jsme měli možnost zhlédnout památky v okolí Karlova mostu. Dostali jsme se dokonce až k mlýnskému kolu na Čertovce.
Výlet nám umožnil poznat mnoho míst, i takových, jež nejsou všem běžné dostupné. Exkurze nás obohatila o velké množství nových zážitků. Velké díky patří paní profesorce Novotné a paní profesorce Opichalové za vstřícnost, ochotu a za to, že nám přichystaly skvělý program a naplno se nám po celou dobu výletu věnovaly. Děkujeme!

Třída 4.A

150 let

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

baner 2016

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

Ocenění SCIO

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra