Oktáva v Praze 2019

oktava

Ve středu 9. října nás nesmělými slunečními paprsky přivítala Praha.
Do našeho hlavního města jsme dorazili v dopoledních hodinách. Poté, co jsme se ubytovali, jsme vyrazili po památkách. Naše první kroky směřovaly na Pražský hrad a po něm následovala prohlídka Werichovy vily na Kampě, kterou jsme zakončili sladkou tečkou v kavárně. Večer jsme navštívili představení Caveman v divadle Palace, které trefně charakterizovalo rozdíly mezi muži a ženami. Snad každý se v představení našel a všichni jsme se ohromně pobavili. Někteří z nás se dokonce zapojili do představení a dostali menší dárek od hlavního protagonisty Jakuba Slacha.
Čtvrteční ráno začalo brzy, protože jsme měli domluvenou exkurzi v Národním divadle, která stála za to. Dostali jsme se i do míst, kam jiní lidé nemohou. Odpoledne jsme strávili prohlídkou Židovského města s paní Slunečnou, která nám rozzářila mrazivé odpoledne. Večer nás čekala dvě různá představení - Velvet Havel v Divadle Na zábradlí a Relativita v Divadle v Řeznické. Představení Relativita s hercem Miroslavem Táborským ztvárňujícím Einsteina v nás vyvolalo spoustu emocí a sklidilo o trochu větší úspěch než Velvet Havel.
Poslední den jsme si udělali procházku po Vyšehradě, kde jsme se kochali výhledem na podzimní Prahu a celý výlet jsme zakončili prohlídkou nově opraveného Národního muzea. Celá oktáva tímto děkuje paní profesorce Hornišerové a panu profesorovi Langerovi za tři příjemně strávené dny, které byly zároveň naším posledním výletem. Přejeme ostatním ročníkům, které Praha ještě čeká, aby si ji užili tak jako my, protože náš výlet už lepší být nemohl!

Martina Demelová, Eliška Mádrová (oktáva)

150 let

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

baner 2016

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

Ocenění SCIO

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra