GYMUN = KRÁLOVSTVÍ POHÁDEK

majales 2022

YouTube

V pátek 6. května odpoledne proběhl již 20. ročník Majálesu Gymnázia Uničov a myslím, že ho právem můžeme označit za velmi vydařený. Nevyzpytatelné počasí s námi sice trošku laškovalo, ale nakonec, jak už to v pohádkách bývá, dobro zvítězilo nad zlem, které tak podlehlo ohromné síle bujarého veselí a nadšení studentů vyměnit alespoň jeden den klasické školní rutiny za veselou taškařici, vyrazit do ulic a pobavit sebe i ostatní. Studenti septimy a 3. A coby organizátoři celé akce tentokrát zvolili téma DISNEYLAND GYMUN aneb Království pohádek. Do role krále byl nominován profesor gymnázia Roman Kobylka a jako královna sličná studentka gymnázia Daniela Dorušáková. Ti se svého úkolu zhostili s naprostou profesionalitou a ukázali, že smysl pro humor a studentskou recesi jim rozhodně není cizí. Měli ovšem poněkud ztíženou situaci, neboť museli splnit důležitou podmínku. A to udržet se v sedle koně. Oba ji zvládli na výbornou, pouze koník se rozhodl, že krále na svém hřbetě prostě nepoveze. Duchaplný vládce majálesu vše záhy vyřešil a svou královskou choť ladně sedící na poklidném oři si dovedl až k trůnu pěšky.

Zaplněné náměstí už mělo za sebou úvodní představení taneční skupiny Styl Dance pod vedením naší bývalé studentky Jitky Přivřelové a nedočkavě očekávalo majálesový průvod. Po úvodním veselém reji Mickey Mousů ze septimy a 3. A, královském projevu a předání Korunovačních listin se přistoupilo k vystoupení samotných studentů. Jednotlivé třídy postupně věrně a současně osobitě předvedly ukázky zvolených Disney příběhů, z nichž si pak královský pár vybral tři nejpovedenější, aby jim mohl po zásluze pogratulovat a předat majálesové diplomy a dorty. Rozhodování však nebylo vůbec jednoduché, protože všichni studenti byli výborní a mimořádně přesvědčiví. Nejvíce krále s královnou oslovila prima s pohádkou Na vlásku. Na druhém místě stanula třída kvinta, jejichž Medvídek Pú by dozajista pobavil i samotného pana Disneyho. Třetí místo obsadila 2.A, která skvěle předvedla svou Krásku a zvíře. Programem nás profesionálně provázelo duo Matyáš Pik a František Loutocký.

Po předání symbolické májky zástupcům sexty a 2. A a jejich slibu o pokračování majálesové tradice, následoval poslední bod programu - společný tanec tzv. Flash mob, kdy diváci mohli pocítit obrovské nadšení všech studentů, kteří se umí spojit a dokázat, že nejen školou živ je člověk. Perličkou na závěr bylo pak vystoupení amatérské studentské kapely, která svou hudbou a zpěvem celý majáles završila.

Na závěr bych ještě ráda poděkovala všem sponzorům, bez kterých by se náš majáles neobešel, a to především městu Uničov mimo jiné i za velmi kvalitní a vstřícnou spolupráci.

Dalšími sponzory byli SRPŠ Gymnázia Uničov, JARO Pojištění, kavárny Kafe Naproti a Kafemls, které nám poskytly krásné dorty pro vítěze. Dále nás podpořili Hřebčín Střelice, De-Metal a.s. Uničov a Century 21-Profi Reality Uničov. Rovněž rodiče studentů pan T. Voborník, paní M. Dorušáková a skvělé maminky-pekařky Z. Pavelková a M. Lubrichová. Rovněž děkuji i všem studentům gymnázia, kteří svými těžce vydobytými korunkami také přispěli do společné kasičky.

Mgr. Světlana Kropáčová