Uničovské gymnázium letos svou „troškou“ přispělo k programu „Dnů města Uničova“, jež proběhly v prvních zářijových dnech. Pedagogové se studenty připravili na čtvrtek 7. září pestrou odpolední nabídku, jejímž prostřednictvím chtěli uničovské veřejnosti představit svoji školu jinak, než bývá obvyklé.
Po celé odpoledne probíhal ve sportovní hale školy nohejbalový turnaj „O pohár města Uničova“, v němž se utkalo celkem deset týmů z uničovských škol, podniků a institucí. Hráči se do zápasů vložili opravdu s velkým nasazením, a byť mezi účastníky byly značné věkové rozdíly (od teenagerů až po šedesátníky), při bojích na síti jako by věk nehrál žádnou roli. Na celkovém třetím místě skončilo mužstvo Hasičského záchranného sboru Uničov, jako druhý se umístil S-Team a pohár pro vítěze si odnesla trojice Lubomír Balcárek, Jaroslav Vaňhara a Dominik Vojtek startující pod názvem Gymun I.
Pro příznivce fotografie bylo připraveno setkání s Jindřichem Štreitem, který se osobně zúčastnil vernisáže výstavy dvou kolekcí svých snímků – Vězeňští kaplani a Francie. Při vernisáži kromě autora promluvil také ředitel gymnázia Roman Riedl a návštěvníci se mohli potěšit i krátkým vystoupením hudebníků z řad studentů.
Učitel dějepisu a základů společenských věd Luděk Ducháč přidal do odpoledního programu přednášku o své účasti v projektu Monoxylon. Letos v červnu absolvoval s týmem experimentálních archeologů dobrodružnou plavbu na lodi vydlabané z kmene jediného stromu od břehů Malé Asie napříč Egejským mořem do Řecka.
Na nádvoří školy hráli k poslechu (a některým návštěvníkům i k tanci) členové studentské kapely Kulový blesk i další muzikanti a zpěváci z řad gymnazistů. Součástí kulturního programu bylo dramatické vystoupení septimánů Karla Vařeky a Vladimíra Lišky, v němž oba aktéři (a autoři) provedli „průlet“ dějinami města od pravěku až do současnosti. Pokud někomu vyhládlo, mohl se občerstvit z nabídky školní udírny. Pro příznivce gymnázia byl k dispozici almanach vydaný ke 150. výročí založení školy.
Kamila Langerová