Den lékařským fyzikem 2018

Dne 30. května jsem měl možnost stát se na den lékařským fyzikem a to díky Fakultě jaderné a fyzikálního inženýrství při ČVUT, dále Nemocnici v Motole a také díky Gymnáziu Uničov, které mi umožnilo se této akce zúčastnit.
Můj den začal odjezdem z Uničova v půl sedmé a do Prahy jsem dorazil pár minut před desátou.  Začínalo se sérií přednášek o jaderné diagnostice a terapii, kterou má jaderný fyzik na starost. Následovala laboratorní cvičení, kde jsme si mohli vyzkoušet plánování léčby nádorů ozařováním ve specializovaném softwaru. Po krátké polední pauze jsme se sešli před Nemocnicí v Motole, abychom si ukázali zdejší radiodiagnostické vybavení. V motolské nemocnici bychom mohli naleznout na 60 rentgenů a také nejmodernější CT v republice. Dále jsme si také ukázali magnetickou rezonanci, která sice nepoužívá ionizující záření nýbrž silně magnetické pole, ale je s radiodiagnostikou úzce spjata, protože se využívá jako anatomický podklad pro funkční snímek nádoru z jiné metody (např. PET nebo SPECT). Tím končil můj den lékařského fyzika, ale ještě mě čekala čtyřhodinová cesta domů.
Celý den jsem si velmi užil a vzhledem ke znalostem, které jsem během této akce získal, jsem rád, že jsem měl příležitost se této akce zúčastnit.

Jakub Salaj, V

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra